Ferrari kırmızısı ile yeni yıl heyecanı…

  • Tarih |

Özellikle Scuderia Ferrari hayranları için unutulmaz bir hediye seçeneği olarak karşımıza çıkan yepyeni koleksiyon D50, saat markasının kalbine ve ruhuna ilham veriyor. Koleksiyonda yer alan modellerin kırmızı renk devir sayacı klasik yarışların hissini uyandırırken, gümüş renkteki yarış kalkan logosu ise saate sofistike bir dokunuş katıyor. 

D50 koleksiyonunda yer alan model, 42 mm boyutunda 8.6 mm inceliğinde tasarlanmış. Bu model, zamanı saat, dakika, saniye ve tarih olarak gösteriyor. Saatin kadranında tarih ve gün göstergesi saat 3 yönünde, Scuderia Ferrari logosu ise saat 12 yönünde yer alıyor.  

 
Kronograf fonksiyonu bulunan bir diğer model ise,  42 mm boyutunda 10.9 mm inceliğinde tasarlanmış. Kronograf fonksiyonun yanı sıra tarih ve ikinci zaman dilimi fonksiyonu özelliklerini de içeriyor. Kronograf fonksiyonunu başlatmak ve durdurmak için saat 2 yönündeki butonun, sıfırlama fonksiyonu için ise saat 4 yönündeki butonun ayarlanması gerekiyor. Kadranda, 24 saat göstergesi saat 3 yönünde, tarih göstergesi 6 yönünde, saniye göstergesi saat 9 yönünde, Scuderia Ferrari logosu ise saat 12 yönünde yer alıyor.  
 
Her iki modelin, siyah kasası ve kırmızı renkte kullanılan göstergeleri saate ekstra bir dinamizm, siyah deri kayışı ve kırmızı renk şeritleri ise saate ekstra şıklık katıyor.