Dietrich Yeni Yıla Damgasını Vuracak Gibi

  • Tarih |

Dietrich markası son yıllarda saat dünyasında adını sıkça duyurmaya başlayan marka olmayı başardı. Alışılmışın dışına çıkan çizgisi ile göz boyamaya devam eden markanın modellerinin bir çoğu konsept olarak diğer modelleri ile aynı tarzdadır. Çizdiği çizginin dışına çıkmayan ufak tefek hamleler ile tasarımlarına şekil vermeyi hedefleyen marka olmuştur.

Diğer markalar her yıl yeni tasarımlar çıkartırken, dietrcih mevcut tasarımları üzerinden devam etmeyi ilke edinmiştir. Örneğin bir arabadan örnek alalım, araba aynı marka aynı model aynı, ama her yıl aynı modelin üzerinde kasa değişikliği, motor değişikliği, makyaj değişikliği yapması gibi düşünebiliriz.

Fiyat olarak diğer firmalara göre çok çok uygun olmasıda popüleritesini bir kat daha yukarı çıkarmaktadır. Satış sonrası desteği garantisi ise müşterilerinin yüzünü güldüren diğer unsurlar arasındadır.

Yine de daha sonraki yıllarda model çizgisini yavaş yavaş değiştirmesini bekliyoruz. Bazen hep aynı tarz modeller müşterilerine sıkıcı gelebilir, en azından müşterileri her yıl farklı bir beklenti içine girerek hayel kırıklığına uğramamış olurlar.