Girard-Perregaux Chrono Hawk Pink

  • Tarih |

Hawk koleksiyonunun modern çizgi ve sportif ününü, karakteristik köşeli,heykelsi kasası ile perçinliyor. Siyah seramik ve kauçuğun teknik karmaşıklığı ile değerli metalin birleşimi bu biçimsel ölçütlere saygı duyarak yeni Chrono Hawk Pink Gold’da evleniyor.

Altının sıcaklığını ve siyah bileşenlerinin yoğunluğu arttıran çok renkli yüzü ile kasası, lüks ve yaratıcılığı bir arada sunuyor. Timsah derisi ile kaplanmış, yüksek teknoloji ürünü kauçuk kayış, aynı ruh içerisinde orjinal kombinasyonu kucaklıyor. Kasa, yüksek dereceli üretim yeteneği gerektiren, 62 farklı parçadan yapılmış. 44 mm. çapında, pembe altın, parlak yüzeyli ve elle şekillendirilmiş çerçevesi ile seramik ve kauçuktan yapılmış diğer parçaları da kapsayacak şekilde ana yapıyı sunuyor

 
Kullanılan seramik, yıpranma ve kazalara karşı inanılmaz derecede dirençli ve çok yüksek basınç altında sıkıştırılmış, 0,2 mikronluk mikrotanelerden üretilmiş. Push takımı koruyucuları ve tepeyi de kapsayan kronograf parçaları, bilhassa bezel için kullanılan çizilmez seramik kullanılarak imal edilmiş. 
 
Pembe altın Chrono Hawk’ın kadranı, Girard Perregaux’un ünlü Tourbillon köprü şeklinden esinlenen bir motif sergiliyor. Saniye ve dakika  göstergeleri de gece görüşü sağlamak için, özel parlak bir madde ile kaplanmış. Küçük saniye kadranda saat 3 pozisyonunda görünebiliyor. Kronograf fonksiyonları, bir merkezi doğrudan bağlı saniye ibresi ve saat 9 yönündeki bir dakika ibresi vasıtası ile görüntüleniyor.  Saat 6 yönündeki açıklık, tarihi gösteriyor.
 
Pembe altın Chrono Hawk, 431 bileşene sahip, otomatik GP03300 makineye ev sahipliği yapıyor. Hawk’ın bu en son versiyonu, 100 metre derinliğe kadar su basıncına direnebiliyor.