Panerai Bronzo

  • Tarih |

PANERAI BRONZO

Bronz çağı ne zamandı diye soracak olursanız hemen herkesin vereceği cevap aynıdır; binlerce yıl önce... Ama bu soruyu horoloji ve meraklılarına soracak olursanız alacağınız cevap farklı.Bizler için bronz çağı 2011'de Officine Panerai süperstarı Luminor Submersible 1950 PAM 382'i tanıttığında başladı. PAM 382'nin herkes tarafından daha iyi bilinen bir ismi var "Bronzo"

Yaklaşık 50 yıl önce Officine Panerai'nin Mısır Deniz Komandoları için ürettiği saat modellerinin geliştirilmesiyle ortaya çıkan Bronzo, modern saat dünyasında bronz saat akımının öncülerinden kabul ediliyor.

Officine Panerai için markanın geçmişiyle olan bağını korumak ve DNA'sı çok önemli. Bu saat ise, tarihinin 47mmlik bir kasada toplanmasının somut bir sembolü: Luminor 1950 kasası, Submersible'in estetiği ve çekiciliği, tek yöne dönen 60 dereceli dalgıç bezeli, patentli Luminor tepe koruma sistemi, markanın 1930 ve 1940'lı yıllarda askeri amaçla ürettiği saatlerde hürmet niteliğindeki haki renkteki kadranı ve yastık şeklindeki bronz kasası ile kolunuzda zamandan daha fazlasını, bir tarihi taşımınızı sağlıyor.

Bronz, yaşayan bir "metal". Bronz metalin oksijen ile teması, diğer metallere oranla çok daha fazla. Yani, oksitlenmesi çok daha hızlı gerçekleşiyor. Bu da "patina" olarak bilinen, saatin metaryelinin oksitlenmesini sağlayan bir etki ortaya çıkartıyor. Bu özellik ise her Bronzo'yu türünün tek örneği yapıyor.

Doğumundan bu yana 5 yıl geçmesine rağmen şimdiden efsaneleşen Panerai Bronzo serisi 2011'de PAM382 ile yolculuğuna başladı ve 2013 yılında hayranlarını etkilemeye devam ediyor. Bu eşsiz güzellikteki ürünün replika panerai bronzo modelini sitemizden güvenli şekilde satın alabilirsiniz.