Paneraiden Yılbaşı Hediyesi

  • Tarih |

Officine Panerai, 11 yeni renkle sunduğu yeni timsah derisi kayış koleksiyonu, özellikle yılbaşı zamanı “kırmızı” opsiyonuyla dikkat çekiyor. Cilalı finisajla birlikte kayışların yaratılmasında kullanılan işçilik de, kendine özgü bir karaktere sahip: özellikle yüzeydeki parlak etki, özel akik taşı kullanılarak özenli bir el cilası süreciyle ortaya çıkıyor.

Halihazırda kırmızı, yeşil, mavi, pembe, bordo, turuncu ve sarı renk yelpazesine sahip bu yarı parlak, timsah derisi kayışlara, ilk kez zarif beyaz bir versiyon eklendi. Bir diğer yenilikse, büyüleyici bir renk ahengi sunan kırmızı, koyu pembe ve morun daha koyu tonlarına ve cilalı finisaja sahip yeni renkli kayışlar. Timsah derisi Officine Panerai kayış, sadeliğin ve üstün kalite üretimin kusursuz bir sentezi. Üretiminde uzmanların kullandığı çeşitli işlemler ve mükemmel malzemeler, bu kayışın türünün eşsiz bir örneği olduğunu ve yüksek kalite standartlarını garanti ettiğini gösteriyor.

 
Panerai kayışlarında kullanılan deri, TEC standardıyla (Toutes Écailles Carrées: sadece dikdörtgen ölçekler) uyumlu geniş ve uygun ölçeklerle göze çarpan zarif bir deri. Hammadde, 1970’lerde Washington DC’de imzalanan Nesli Tükenmekte Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme’ye (CITES) uygun olarak çalışan, Louisiana, ABD’deki çiftliklerden geliyor.
 
Officine Panerai kayışlarının yüksek üretim standardını karakterize eden bir başka unsur da, rembordé olarak bilinen özel bir teknik. Bu, üstteki derinin kayışın kenarları etrafına düzgün bir biçimde katlandığı ve kapatıldığını ve buruşmaya ve kullanıma karşı daha dirençli olduğunu gösteriyor. Ayrıca, kayışların yumuşak doğal deriden yapılan iç astarı, neme direnç gösterirken nefes alabilmekte ve böylelikle oldukça konforlu bir kullanım sunmakta. En üstün kaliteyi ve en iyi performansı garanti etmek için, Panerai kayışları üzerinde sayısız testler yapılmaktadır. Dikişler de son derece iyi düşünülerek tamamlanmış bir ayrıntıdır. Dikiş işlemi, yarı parlak kayışlarla aynı renkte ve cilalı kayışların daha açık tonunda bir kontrasta sahip pamuk iplik kullanılarak yapılmaktadır.
 
Timsah derisi yeni renkli kayışlar, Radiomir 1940 (42mm), Luminor 1950 (42mm) ve Luminor (40mm) modellerinde mevcut. Officine Panerai saatlerinin kadranlarıyla birçok orijinal renk kombinasyonu yaratılabilmekte.