Tissot'tan Devrim

  • Tarih |

Tissot, dünyanın solar enerjiyle çalışan ilk dokunmatik saatini elbette bir günde geliştirmedi. Onlarca yıldır markanın attığı her bir adım, aslında bugünlerin habercisiydi. Her bir icat, Tissot’u rüyasına bir adım daha yaklaştırdı. 1853’de üretilen ilk saatten (onda bile çift zaman dilimi vardı!)  beri süregelen geleneklere bağlılık, yeniliklere açıklık ve teknik mükemmeliyet, bugün birçok markanın hayal olarak gördüğü teknolojiyi Tissot’un gerçeğe dönüştürmesini sağladı.

Tarihinde suya, şoklara ve manyetik alanlara dayanıklı saatler üretmek için sayısız adım atan, birçok farklı materyalin özelliklerinden faydalanan ve quartz kristalini hiç olmadığı kadar fonksiyonel hale getiren Tissot, 1999 yılında henüz akıllı telefonlar bile piyasada yokken dokunmatik T-Touch teknolojisini geliştirdiğinde tüm endüstri küçük çaplı bir şok geçirmişti. Koleksiyon kısa zamanda bestseller oldu ve gün geçtikçe gelişerek evrildi. 2014 yılında geldiği noktada ise dünyanın güneş enerjisiyle çalışan ilk dokunmatik saatine sahne oldu. Bir başka deyişle, güneş ışınlarının yalnızca Super-LumiNova ibrelerin parlamasına değil, saati aynı zamanda şarj da etmesine…

 
Son 15 senede dokunmatik saatlerin en çok kullanılan 20 fonksiyonuyla süslenen T-Touch Expert Solar’da sonsuz takvimden çift zaman dilimine, hava durumundan pusulaya, regattadan biri hafta içi biri hafta sonu için iki alarma kadar birçok kullanışlı özellik var. Expert Solar’ın markanın kusursuz marka elçisi Tony Parker için özel üretilmiş bir versiyonu da bulunuyor. Fonksiyonel açıdan oldukça üst düzeyde olan T-Touch Lady Solar ise zarif tasarımı ve sedef kadranıyla İsviçreli markanın kadınları da unutmadığını gösteriyor. Solar teknolojiyle süslenmiş yeni T-Touch modelleri, daha uzun süre lüks saat dünyasına damga vuracak gibi gözüküyor.