Tonda 1950 Squelette

  • Tarih |

PF705 kalibre mekanizmasının kafes işi ile geliştirildiği Tonda 1950 Squelette, olağanüstü hassasiyetle üretilmiştir. Parmigiani Fleurier’nin ana felsefesinde yer alan el işçiliğine verilen önem ve detayları yansıtan Tonda 1950 Squelette, iskelet mekanizması ve ekstra-ince özelliği ve sade çizgileri ile zamansız bir güzelliği yansıtmaktadır. 

Platinyum micro-rotorunun ön yüzeyinden görülebildiği Tonda 1950 Squelette, Parmigiani DNA’sının parçaları olan ikonik göstergelerle tasarlanmıştır.  Sarmal kesimli rotora gönderme yapan model, ayrıcalıklı motiflerle sergilenen mekanizması ile fark yaratmaktadır.

 
Tüm beklenenlerin aksine, Tonda 1950 Squelette,safirden yapılmış kadranı ile mükemmel görünmezliği yakalamaktadır. Parmigiani Fleurier logosunun yer aldığı ve mekanizma ile kadranı birleştiren bölümü ise saatin tek metal kaplı yeri olarak dikkat çekmektedir.  
 
Tonda 1950 Squelette’in erkek modelinden farklı olarak kadın versiyonunda öne çıkan buzlu kadran saate yarı saydam ve sisli bir efekt kazandırmaktadır. Tonda 1950 Squelette’in erkek versiyonunda tüm mekanizmanın ve teknik hünerlerin sergilenmesine vurgu yapılırken, kadın versiyonunda mekanizmaya bu efektle gizemli ve yumuşak bir görünüm kazandırılmıştır. 
 
Siyah ve bronz Hermès kayışa sahip Tonda 1950 Squelette’in erkek modeli beyaz ve pembe altın versiyonuna sahiptir. Kadın modelinde dikkat çeken beyaz ve pembe altın pırlantalı versiyonu, kırmızı ve ip Hermès kayışla tamamlanmaktadır. Her bir versiyonunda detaylara verilen önem ve güzellik arayışından ilham alan Parmigiani Fleurier, tüm tasarımlarında aynı değerleri dikkate almaktadır.