Ulysse Nardin “Marine Diver”

  • Tarih |

Mekanizmasını kurmalı otomatik UN-26 kalibre ile güçlendirilen Ulysse Nardin Marine Diver, güç rezervinesi 42 saate sahip. Extra olarak, tarih göstergesi ve güç rezervi göstergeside yer verilmiş. Kayışı kauçuktan yapılıp, 18 karat pembe altın ile süslenmiştir. İyi derecede dalış ekibi olmasının yanında günlük kullanıma uygun sportif ve nazik görünümüyle de her daim kullanıma uygun olarak üretilmiştir.

Marine Diver in kendini bariz olarak gösterdiği kısım 2 yönündeki çapa logosu olmuştur. Ayrıca iç kısıma dalga efektleri verilmeside extra dikkat çekmektedir. Siyah ve mavi kadran olarak iki seçenek ile sunulmuştur. Çerçevesi üzerine de dalga motifleri işlenmiştir. Cam arka kapağında  “Conquer the ocean”  yazılı tekne gravürü ise saatin deniz tutkusunu kanıtlar niteliktedir.

Üstün performansı ile bir dalış saatine atıfta bulunacak tüm gereksinimleri karşılayan Marine Diver, 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Kilitli tepesi ve arka kapağının yanı sıra iki yöne dönebilen çerçevesi ile dalış anında gerçekleşebilecek olası kazaları engelleyebilme özelliğine sahip. 44 mm çapındaki kadranında yer alan geniş saat göstergesi ile Marine Diver, kırmızı ve ışıklı çizgilerle donatılarak okunaklı bir görünümk kazanmıştır. Saat 6 yönünde yer alan büyük boy saniye göstergesi, bulanık derinliklerde bile saatin çalışması konusunda güven veren bir detay olarak dikkat çekiyor.