Cartier'in ikonik Tank, yüzüncü yılını klasik tarzda kutluyor

Cartier adeta amana meydan okuyor. 100. yılında ilk modeli ile kutlama yaparak kalitesinin başlangıcı ile sonunun da hala aynı şevk ile devam ettiğini gösteriyor gibiydi.

100'de bile, Cartier koleksiyonundaki simge asla yaşına bakmıyor ...

Quartz'ın başlamasından önce kişisel zaman ölçüm yöntemlerinde tartışmasız son "büyük bir sıçrayış", Louis Cartier tarafından saatlerini bileğe takmaya başlamanın mükemmel Birkarartı Cartier, 1904'ten başlayarak, havacı ve maceraperest Alberto Santos-Dumont'u adını taşıyan bir saatle donattığında, endüstri simgesi haline gelen şeyin mükemmel olması için hızlıydı: Tank.

1917'de denize giren ve üstten görüldüğü gibi bir tankın izlerinden ilham alan şubeleri (yan çubuklar) için adını alan Chemin de Fer'in "tren yolculuğu" bölüm halkası ve cabochon ile tamamlanan bu yenilikçi art deco tasarım, Cartier'nin şıklığa bakış açısının vasiyetnamesi değil, sadece "cinsiyet akıcılığı" söz konusundaysa, Louis'in Gary Cooper ( aşağıda ) ve Alain'tenherkesle daha çoğunun başında olduğu açık bir göstergesidir. Delon Madonna ve Diana'ya, Galler Prensesi'ne Tank sahibi.

Yüz yılını kutlamak için, 1922'de başlatılan ve şu anda mekanik olarak elle yırtılmış bir hareketi destekleyen) özünde yer alan Tank Louis Cartier, pembe veya beyaz altın ile birlikte küçük ve büyük kasa boyutlarıyla yeniden piyasaya sunuldu; ayrıca kuvartz ile güçlendirilmiş, Tank Francaise (iki boyutta mevcuttur) ve bir dizi Tank Américaines (ilk olarak Sekizli yıllarda fırlatıldı ve 1921 Tank Cintrée model alındı).

Quartz veya otomatik hareketlerle donatılmış üç boyutta mevcuttur; bunlar, Cartier'in çağdaş Tanklar sırasını tamamlamak için Cintrée'nin pembe altın veya platin bulunan iki iskeletlenmiş versiyonu ile birleştirilmiştir.