Daimi Takvim Rejimi

Öncelikle kısa bir yüksek saatçilik kursuyla başlayalım ; Daimi takvim komplikasyonuna sahip saatlerin mekanizması çuğunlukla modüler inşa edilir.

Yani bir kalibreyi daimi takvimi eklemek için en üstte ekstra bir tabaka oluşturulması gerekir. Söz konusu otomatik bir mekanizmaysa, daimi takvim komplikasyonuyla üç katlı bir mimarisi olacak demektir. Rotor, kalibre ve Quantiéme Perpétuel. Ki bu katmanlı yapı da çoğu QP saatlerde diğer yalın mekanik saatlere nazaran kasa kalınlığının artmasına sebep olur.

Audemars Piguet de bu yıl SIHH fuarında tanıttığı Royal Oak RD#2 ile bu genel geçer durumu değiştirmek için çalıştığını gösterdi. Zira 6.30 mm inceliğindeki kasası ve 2.89 mm'lik kalibresiyle karşınızda dura platin saat, "dünyanın en ince daimi takvim komplikasyonlu otomatik saati" ünvanını kazandı. AP'nin en ince Jumbo'sunu ya da quartz ile çalışan kadın Royal Oak modellerini bile 6.30'luk rekoruyla geçen Royal Oak RD#2, Ar-Ge departmanının Le Brassus'deki manüfaktürde yürüttüğü beş senelik sıkı bir çalışmanın ürünü. Ve hiç şüphesiz markanın yüksek saatçilik tarihindeki itibarı adına bir gurur kaynağı.

Anlattığımız bu şaheser Audemars Piquet Royal Oak Replika Saat modelini sitemizde inceleyebilir, detaylı bilgi için müşteri temsilcimizi arayabilirsiniz.