Gördüğünüz tüm saatleri bi kenara bırakın

Saat üreticilerini bile şaşkına çeviren model Hublot MP-0 5LaFerrari şeffaf kasası, bijon anahtar mekanizma şekli, 11 çift tambur güç rezervesi, 30mt su geçirmezliği ve 53 gram ağırlığı ile görenleri şaşkına çevirmeyi başarmıştır.

HUBLOT, MP-05 LaFerrari Sapphire

Saat almaya karar verdik ve bir saat mağazasına gittik. Satıcının bize sorduğu ilk soru, gold kasamı ? gümüş kasamı?, deri kordon mu? çelik kordon mu ? 

Saat üreticileri öyle modeller üretmeye başladılar ki, bu sorular artık tarih oldu diyebiliriz. Şidimler de laboratuvar ortamlarda hassasiyet ve incelikle yapılan modellerden söz eder olduk.

Son zamanlarda saat üreticileri sanki bir araya gelip ortak karar almışcasına şeffaf kasa saat üretmektedirler. Bu şeffaf kasalar kullanıcıların hoşuna gitmektedir. Tüm mekanizmayı da görme şansı buluyorlar. Mekanizmanın çalışma performansını tüm güzelliği ile sergilemek kullanıcılara ödedikleri yüksek rakamların gururunu yansıtmaktadır.

Hublot bu yıl çıtayı biraz daha yukarı çıkartıp tüm modellerden sıyrılmayı MP-05 LaFerrari ile başarmıştır.  Ferrari markası ile ortak üretim yapılan bu model tüm ödülleride toplamayı başarmıştır. Saat 637 bileşen ve 108 değerli taşın kullanıldığı mekanizma, aynı zamanda dikey olarak yerleştirilen tourbillion ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Kadranın sağ tarafında saat ve dakika göstergesi, solda güç reserve göstergesi, alt kısmında ise tourbillion ve saniye akış göstergesi mevcuttur.

En can alıcı özelliği ise, tüm otomatik mekanizmalarda bulunan "tambur"a, yani saatin güç toplayıp depolayacağı rezervesine. Diğer saatlerde tek veya çift tambur kullanılır. Buda takriben 24-48 saat süre ile saati hareketsiz çalışmasını sağlar. MP-05 LaFerrari ise karşılıklı şekilde tam 11 adet çift tambur barındırmaktadır. Bu 50 günlük çalışma gücü sağlıyor. Bu bir rekor....

Normal de manuel kurulacağı söylensede, saat ile birlikte kurmak için bi alet verilmektedir.

Mekanizmasını formula1 yarış otomobillerinin tekerlerklerini değiştirmek için kullanılan bijon sökme aletinin miniği olarak tasarlanmıştır. Bu tasarım inanılmaz zaman ve güç tüketildi.

Şeffaf kasasıyla sadece 53gram olan MP-05 Laferrari 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliği vardır. Bu arada model sadece 20 adet üretilmiştir. Ürünün fiyatı yaklaşık 970.000.0TL dir.. 

Alabilene hayırlı olsun :)))