Hysek Abyss Explorer

HYSEK ABYSS EXPLORER

Silikon kordon kullanılarak üretilmiş olan saatler arasında bulunan Hysek Abyss Explorer saat modelleri erkek saat modelleri arasında yerini almaktadır.  Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu saatler uygun fiyat avantajları ile karşımıza çıkmaktadır. Orijinali ile birebir aynı özelliklere sahip olan bu saatler kaliteli malzemelerden yapılmaktadır. Saatlerin özelliklerine bakıldığında çelik, titanium ve pvd kaplama kasa özelliklerine sahip oldukları görülür. Gümüş kasa yapısına sahip olan bu saatlerde kordon rengi olarak siyahın kullanıldığı görülüyor. Bunun yanı sıra saat kasası iç rengi olarak beyaz kullanıldığı görülür.

Kasa özelliklerine bakıldığında saatlerin zaman içerisinde herhangi bir oksitlenme, paslanma ya da renk atma gibi sorunlarla karşılaşılmadığı görülür. Üretim yapılmadan önce bu konu ile ilgili gerekli dayanıklılık testlerinden geçirilen Hysek Abyss Explorer saat modeli uzun süreli bir kullanım sağlamaktadır. Japon Quartz mekanizmasına sahip olan bu saatler teknik ve iç fonksiyonları açısından da farklı kullanım alanlarına da hitap etmektedir. Kronometre ve takvim özelliklerini de içinde bulunduran bu saat modeli tokalı ya da deployant klipslerinin karşımıza çıktıkları görülür.

Kordon içinde yapılan testler sonucundan kordonlarda herhangi bir yırtılma, gevşeme ya da soyulma gibi sorunlarla karşılaşılmadığı görülür. Safir, kristal ve mineral cam özelliklerine sahip olan Hysek Abyss Explorer saat modelleri kullanım sırasında alınana darbelere karşı oldukça korumalı bir yapıya sahiptir. Saatin satın alınması durumunda bir yıllık bir garanti kapsamına sahip oldukları bilinir. Garanti kapsamı saatlerin cam kırılmalarını karşılamadığı da ayrıca belirtilmiştir.