İsviçreli Kardeşlerden En Küçük Mekanik Alete Yolculuk

1833'te Joux Vadisi'nde kurdukları saat atölyesinde tüm vakitlerini harcayan İsviçreli Le Coultre kardeşler tüm vakitlerini yeni üretim araçları keşfetmekle geçirmişlerdir.

             İSVİÇRELİ KARDEŞLERDEN EN KÜÇÜK MEKANİK ALETE YOLCULUK

1833'te Joux Vadisi'nde kurdukları saat atölyesinde tüm vakitlerini harcayan İsviçreli Le Coultre kardeşler tüm vakitlerini yeni üretim araçları keşfetmekle geçirmişlerdir. Bu kardeşlerin bulduğu milyonmetre sayesinde saat yapımı için muazzam bir ölçüm olanağı sağlanmıştır. Jeager Le Coultre saat fiyatları, buldukları zaman icatları bakımından külfetli görünse de paha biçilemez özelliktelerdir. Ürünlerinin parlak ve lüks cihazlar aracılığıyla ışıklı bir ortamda sergilenmesiyle tanınan Jeager Le Coultre, aynı zamanda eş zamanlı olarak sınırlı sayıda ürettiği saatleriyle tanınmaktadır. Bu markayı özellikle saat koleksiyonerleri tercih etmektedir ve tek bir çatı altında topladıkları eşi benzeri bulunmayan beceri ve el sanatları ustalarıyla reformcu, şık ve tasarımsal ürünleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Dünyanın en küçük mekanik aletinden efsanevi dönerli saate kadar zamana hükmetme tutkusuna sahip bir marka olan Jeager Le Coultre saat fiyatlarının nispeten bazı modellerinde indirime girmektedir. Bu marka Londra'da düzenlenen Uluslararası Dünya Saat Fuar'ının ilkinde ödüle layık görülmüştür. Çok sayıda modeli üreten firmalar topluğu, az önce belirtilen üzere iyi niyetli bir politika izlemesiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Nispeten ucuzluğuna rağmen tekniği ve inceliği sayesinde yıllar geçse de hiç değerini kaybetmemiştir. Oluşturulmak istenen reklam kampanyalarına da kendilerine olan güvenleri sayesinde itibar etmemişlerdir.

Replikasına nadir rastlanan ve kendisine özgü prensipleriyle yüzyıllardır ön planda kalmış olan bu eşsiz marka, Jeager Le Coultre saat fiyatlarıyla da enteresan ve akla gelmeyen öncü politikalarıyla göz önünde bulunmayı başarmış yenilikçi ve lider bir saat markasıdır