Jaeger Le Corte Master Compressor

JAEGER LE CORTE MASTER COMPRESSOR

Japon Quartz, Miyoto Otomatik ve kurmalı mekanizma ile karşımıza çıkan Jaeger Le Corte Master Compressor saat modeli üstün özellikleri ile insanları kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Saatlerin birinci sınıf kaliteye malzemeden yapılmış olması insanlara uzun süreli bir kullanım imkânı da sunmaktadır. Pek çok özelliği içinde barındıran saatler öncelikli olarak 316L çelik kasa özelliği ile göz doldurmayı başarmaktadır. Analog çalışma sistemine sahip olan bu saatler yuvarlak kasa cinsine sahiptir.

Spor saat kullananların birinci tercihi haline gelen Jaeger Le Corte Master Compressor model saatler deri kordon özellikleri ile karşımızda yerini almaktadır. Yapılan tüm dayanıklılık testlerinden geçen bu saatlerin kordonlarından herhangi bir kopma, yırtılma ya da soyulma gibi olumsuz durumlar gözlenmemektedir. Dikişli bir kordona sahip olan bu model saatlerde dikişlerin açılması gibi bir sorunla da karşılaşılmamaktadır. Bu yüzden saatin yıllar boyu kullanıldığı görülür.

Safir, mineral ve kristal cam özellikleri ile karşımıza çıkan bu saatler alacakları darbelere ya da çizilmelere karşı da oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Özel olarak üretilen bu camlar genellikle saat teknolojisinden sıklıkla kullanılmaktadır. Garanti kapsamında olan Jaeger Le Corte Master Compressor saat modellerinde sadece cam kırılmalarının garanti kapsamına dahil olmadığı görülür. Bu yüzden saat kullanımlarda gereken özenin gösterilmesi gerekir. Uygun fiyat avantajlarına sahip olan bu saatler insanların bütçelerini de yormadığı için fazlaca tercih edilmektedir.