Ünlülerimizin tercih ettiği saat markaları

Bazı ünlülerimizin tercih ettikleri saat markaları ve modellerini sizler için araştırdık ve paylaştık. Acaba hangi ünlü hangi marka saate kaç lira ödemiş.? Gelin birlikte göz atalım.

Ünlülerin kullandıkları saat markaları

NUSRET GÖKÇE

Markamız Nusret Gökçe’nin şöhreti Dünyanın her yerine ulaşmıştır. Gökçe son olarak Patek Philippe Nautilus Jumbo Gold modelini satın almıştır. Yaklaşık 330,00,0TL ödediği kulaktan kulağa dolaşan bilgiler arasındadır. Ayrıca Gökçe’nin Audemars Piguet ve Rolex markalarına ait birkaç model daha saati olduğu bilinmektedir.

ACUN ILICALI

Saat tutkunları arasın ilk sıraları alan Ilıcalı’yı ekranlardan takip ettiğimiz kadarı ile bayağı bir saat koleksiyonuna sahip. En çok kullandığı Richard Mille markasının RM-011 Felipe Massa modelidir. Değeri 150,000,0$. Ayrıca el yapımı saatlere de olan tutkusu gözden kaçmamaktadır. Greubel Forsey markasına ait el yapımı saatlerde koleksiyonları arasındadır.

KIVANÇ TATLITUĞ

Yakışıklı model reklam yüzü olduğu TW Steel markasına ait saatleri tercih etmektedir. Son günler de Tuğba Büyüküstün’ün kendisine hediye ettiği 1893 model Johengrin markasına ait antika saatin konuşulduğu da bilinmektedir.

ARDA TURAN

Arda Turan’da saat tutkunu olarak bilinen ünlüler arasındadır. En son Patek Philippe markasının 5130P Macca modelini satın almasını konuşuyor. Tanıdığı vasıtası ile sipariş ettiği saate 140,000,0$ ödediği söyleniyor.Koleksiyonun da Rolex-Audemars Piguet-Vacheron Constantin ve Franck Müller olduğu bilinmektedir.

KENAN İMİRZALIOĞLU

Zevkine göre saat tercihi yapan ünlü oyuncu modelin tercih ettiği marka Franck Müller. Son zamanda 15.000.0 TL ye  Rolex markasına ait  Milgaus modelini satın aldığı da söyleniyor.

CEM YILMAZ

Ünlü komedyen de saat tutkusu olan ünlülerden. Usta komedyenin Dünyada 400 adet üretilen, Türkiye’ye sadece 2 adet gönderilen Panerai Pam317 modelini satın aldığını biliyoruz. Kullandığı diğer saatler arasında ise Rolex, Audemars Piguet ve Richard Mille gibi pahalı markalarında bulunduğu bilinmektedir.

ATA DEMİRER

Bir diğer ünlü komedyen Atademirer’in tercihi genel olarak Panerai markasıdır. Hem otomatik hem kurmalı mekanizmaya sahip modelleri arasında, Luminor Panerai Radiomir ve Marine Automatic ayrıca Officine Panerai modellerini tercih etmektedir.

FATİH TERİM

İmparator lakaplı teknik adamımız Fatih Terim ise genel olarak Rolex ve Iwc markalarını tercih etmektedir.

KADİR INANIR

Ünlü aktör 40.000.0 TL değerinde Bvlgari kullanmaktadır.

BURAK YILMAZ

Çin’e transferinde büyük yankı toplayan topçu saat için paraya kıydığı söyleniyor. Patek Philippe Nautilus modeline ait 40. Yılına özel tasarlanan ve sadece 100 adet üretilen saat satın aldığı söyleniyor. Saatin değeri 310,000,00 TL.

 

Hayeller ve Hayatlar diyerek sonlandırdığımız bu yazımızda tüm ürünlerin replika modellerininde olduğunu hatırlatmak isteriz. Relika Saat sektörü bu yüzden vardır. :)